Helovīna svētki

Tie, kuri ir pret Helovīna svinēšanu, kā galveno argumentu min, ka Latvijā bez ierunām tiek pieņemts viss rietumnieciskais.

Jaunumi - Riebiņu vidusskola

. Vēlāk, kad romāņi iebruka britu zemēs, abu svinamās dienas sajaucās kopā, kļūstot par vienu no svarīgākajām svinamajām dienām. Šodien Galerijas Spēles D-biedri Dāvanas Tops Pasākumi Citi Statistika Draugi Vēstules. Neiztrūkstošie izdobtie ķirbji galvaskausa formā kļuvuši par tādu kā Helovīna simbolu. Svinēšana turpinājās trīs dienas. tāpēc visi pulcējās pie ugunskuriem un centās, lai viņus apspīdētu gaisma no ugunskura. Ferratum - Kredīti līdz 2000€ 15 minūtēs.

Helovīns jeb visu svēto diena - kas tas īsti ir? - Kultūras un izklaides.

. Par Aiznemiesatbildigi.lv. Baznīcai šis pagānu rituāls nebija pieņemams, tāpēc to centās aizstāt ar Visu Svēto un Dvēseļu dienu!Vairāk informācijas meklējiet oficiālajā Helovīnu svētku mājas lapā. Pie tam latviešiem esot sava Mārtiņdiena. Taču, palasot vēstures materiālus, nākas secināt, ka Visu svēto diena nav kārtējais amerikāņu izklaides pasākums. Turklāt nav liecību - ne arheoloģisku, ne literāru, ka Samhains būtu dievības vārds, jo ķeltiem par mirušajiem atbildēja Gwynn ap Nudd, velsiešiem - Arawn, bet īriem vispār nebija nāves pavēlnieka. Šai dienai raksturīgi lieli ugunskuri, svinīgi gājieni, kuros cilvēki pārģērbās par svētajiem, eņģeļiem un velniem, arī reliģioza rakstura mistēriju uzvedumi. Laikam ejot, visu triju svētku tradīcijas sajaucās kopā. Ļauno garu atbaidīšanai tika rībinātas bungas, spēlētas dūdas, trokšņots. Veikalu skatlogos jau kādu laiku gozējas izgrebtas ķirbju galvas, sveces un dažādi mošķi.

Arī pēc kristietības izplatīšanās cilvēki neaizmirsa agrākās tradīcijas. Helovīna svētki. Šo dienu svinēja katru gadu, atzīmējot "saules gadalaika" beigas un "tumsas un aukstuma laika" sākumu. Šie svētki tiek uzskatīti par pirmo Helovīnu.Ķelti ticēja, ka ik gadu oktobra pēdējā dienā mirušo dvēseles apciemo savus tuviniekus. Helovīna svētki. Kā tikai ūdens dzeršana palīdz ietaupīt naudu?. novembrī ir bērnu svētki, jo aizgājušie radinieki viņiem atstājuši ciemakukuli - konfektes, cepumus, mandeļkūkas un cukura lellītes.

IDEJAS SVĒTKIEM: HELOVĪNI -

. Cilvēki piedalījās ielu gājienos, tērpti dažādu dzīvnieku ādās.

Tīmeklī- Svētki pārdzīvoti - Rīta Kafija

Comentarios