Kā darbojas kredītkarte?

Iepērkoties veikalos, internetā un veicot elektronisko maksājumu, cilvēki bieži vien izmanto kredītkartes. Kaut gan ir vēl valstis, kur čipa un PIN koda sistēma netiek izmantota un vēl tikai tiks ieviesta, tomēr vēsturiski šī tehnoloģija izgudrota jau kādu laiku atpakaļ. Kā jau pieminēts, kredītkartēm tiek piešķirts konkrēts kredīta limits, kas tiek piešķirts saskaņā ar klienta personīgajām iespējām, vēlmēm un vajadzībām. Ņemot vērā kredītkartes izmantošanas gada maksu, ir jāizvērtē, vai kredītkarte ir jums un jūsu iepirkšanās paradumiem piemērots risinājums. Svarīgi pieminēt, ka atšķirībā no citiem kredīta veidiem, par kredīta limita izmantošanu un atmaksāšanu kredītdevējs nav jāinformē, jo jums ir noteikts kredīta limits, ko ir neiespējami pārtērēt. Šajās kredītkartēs ir iestrādāti mazi čipi, kas darbojas gluži kā mazi datori. Čipa un PIN koda sistēmai ir vēl kāda priekšrocība, kas nebija magnētisko joslu kredītkartēm – lai veiktu maksājumu ar jaunās sistēmas kredītkartēm, kartes lasītājam nav jābūt savienotam ar telefonu vai arī pieslēgtam internetam, lai varētu apstrādāt maksājumu.

Kredītkartes - Swedbank

. Jāpiebilst, ka kredītkartēm ir arī elastīgi, klienta vēlmēm un iespējām piemēroti kredīta atmaksas grafiki. ASV iedzīvotāji ļoti ilgu laiku jau izmanto magnētiskās joslas kredītkartes. Agrāk, lai norēķināšanās process tiktu pabeigts, veikala kasieris vai kāds cits pakalpojuma sniedzējs izdrukāja čeku, kas pēc tam kartes lietotājam bija jāparaksta. Tagad, lai maksājuma veikšana būtu pabeigta, nepieciešams ievadīt tikai kredītkartes lietotājam zināmo PIN kodu. Magnētiskajā joslā ir ietverta tāda informācija, kā kredītkartes īpašnieka pilns vārds un uzvārds, kredītkartes numurs, kartes derīguma termiņš, kā arī citi dati. Kredītkarte, kā var noprast no jēdziena vārdu salikuma, bija pats pirmais banku industrijas bezskaidras naudas aizdevumu veids. Kredītkartes ar čipiem lieto tie klienti, kas izmanto EMV organizāciju pakalpojumus – , un. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc čipa un PIN koda kredītkartes ir daudz drošākas, ir apstāklis, ka, datu apstrādes procesā ar kartes termināli, čipi izmanto kriptogrāfiju jeb kodēšanas un dekodēšanas metodes aizsardzībai pret nevēlamu datu nolasīšanu. Šāda kredītkartes novilkšana vairs netiks praktizēta. gadā pasaules vadošās kredītkaršu kompānijas apvienojās, lai izveidotu jaunu, drošības standartiem atbilstīgāku sistēmu, kas balstīta uz Francijā izgudrotās čipu sistēmas bāzes. gadā Francijā, kur bankas sāka izmēģināt kredītkartes ar čipiem. Taču var gadīties, ka ar pirmo reizi PIN kods netiek pareizi ievadīts. Magnētisko joslu kredītkaršu izmantošana ir arī iespēja darboties zagļiem un kredītkaršu viltotājiem, jo drošības sistēma šāda veida kredītkartēs ir daudz zemāka un krāpnieki jau ir iepraktizējušies to apiet. Parakstīšanās process notiek uz tirgotāja sniegtā elektroniskā ekrāna. Laikam ejot, kredītkartes kompānijas sāk izmantot arī šādas pat sistēmas kredītkartes, kurām vairs nav nepieciešams tiešs kontakts ar kredītkaršu lasītāju. Kredītkartes pielietojamas banku POS termināļos, kad nepieciešams norēķināties, kā arī bankomātos jeb bankas automātos, kad nepieciešams iemaksāt vai izņemt skaidru naudu no bankas konta. Loģiski, ka kredīta limits, tāpat kā jebkurš kredīts, pēc tam ir arī jāatmaksā. Čipa un PIN koda maksāšanas sistēma jau ilgāku laiku tiek praktizēta daudzviet pasaulē. Tas var gadīties neuzmanības vai kādu citu iemelsu dēļ. Tā kā kredītkartes ir veidotas vadoties pēc vienotiem starptautiskās ISO kvalitātes sistēmas pamatprincipiem, ar tām var norēķināties teju jebkurā pasaules valstī. Kādi ir šie iemesli un kas vispār ir kredītkarte, apskatīsim turpinājumā. Altero - Patēriņa un Auto Kredītu salīdzinātājs. Šādos gadījumos kredītkartē iebūvētais čips aktivizējas, kad tas ir tuvu karšu terminālim.

Ja kods ir ievadīts pareizi, tad kredītkartes īpašnieks ir par visu samaksājis. Turklāt arī mūsdienu tehnoloģijām attīstoties, nav vairs nepieciešams arī tiešs kontakts ar kartes lasītāju, termināli – kredītkarte var tikt aktivizēta, to turot netālu no kartes termināļa.

Sešas kļūdas kredītkaršu lietošanā | SEB banka

. Čipa un PIN koda sistēmas kredītkartes pēc skata ir ļoti līdzīgas magnētiskās joslas kredītkartēm, taču funkcionēšanas sistēma ir pilnībā atšķirīga. Kredītkarte ir viens no populārākajiem kreditēšanas veidiem daudz un dažādu iemeslu dēļ. Latvijā pašlaik ir pieejamas tādu elektronisko karšu ražotāju kredītkartes kā American Express, MasterCard un Visa. Kredītkartēm ar magnētisko joslu nākamais maksājuma apstrādes solis ir apstiprinājuma pogas “OK” nospiešana – kartes īpašnieks apstiprina maksājuma summas apmēru, kā arī pēc tam ir nepieciešams parakstīties. Kredīta izsniegšanas veidi laika gaitā ir ļoti mainījušies, tomēr viens aspekts kredītkaršu jomā ir palicis nemainīgs – kredītkartes vēl joprojām ir tikai un vienīgi banku pakalpojums. Pats čips kā tāds aktivizējas tikai tad, kad tam ir saskare ar kredītkartes lasītāju. Lai kredītkartes īpašnieks norēķinātos par pirkumu vai pakalpojumu ar kredītkarti, kas strādā pēc čipa un PIN koda sistēmas, nepieciešams karti ievietot īpašā kredītkartes lasītājā, kas mūsdienās ir jau gandrīz visos veikalos un uzņēmumos. Kredītkartes gadījumā ir divas iespējas – atmaksāt kredīta pamatsummu ar procentiem vai arī bez tiem. Norēķinoties ar šāda veida kredītkarti, nepieciešams tirgotāja kartes lasītājā karti novilkt attiecīgajā vietā, turklāt tā, lai kartes lasītājs saņemtu magnētiskās joslas sniegto informāciju. Kā darbojas kredītkarte. Līdz ar to magnētiskā josla pavisam noteikti vairs nav nepieciešama un ir jau novecojusi tehnoloģija. Šī iemesla dēļ daudzām kredītkartēm ir pieejama arī atlaižu karšu opcija, kas arīdzan darbojas ārvalstīs, piemērojot atlaides dažādām precēm un pakalpojumiem

Comentarios