Kā pavairot savus ienākumus, neizejot no mājas?

Kā pavairot savus ienākumus, neizejot no mājas. Oficiāli nodarbojos ar introdukciju – reto augu ieaudzēšanu Latvijā, to popularizēšanu un palaišanu tautās,» ironizē dārzkopis. Savā laikā, mācoties Iekšlietu darbinieku skolā Rīgā, pa vakariem regulāri gājis uz Jāņa Misiņa Fundamentālo bibliotēku un nopietni ņēmis cauri visas ārzemēs izdotās grāmatas par dārzkopību. Kā pavairot savus ienākumus, neizejot no mājas. Kaut ko drīkstu arī pārdot, bet, piemēram, Sarkanajā grāmatā iekļautos augus atļauts pavairot tikai no sēkliņām,» saka Ilmārs Graudiņš. Skolas gados interesi par augiem stiprināja botānikas skolotājs Jēkabsons, pa vasarām aicinādams strādāt skolas izmēģinājumu lauciņos.

Brīnumdārzā atrasta vieta arī mākslīgi radītam miniatūram purviņam un pustuksnesim – arī tur aug atbilstošas floras augi. Pirmkārt: nekur citur pie līdzīga rakstura grāmatām toreiz nevarēja tikt klāt, otrkārt: zināšanas, kas iegūtas no izlasītā, esot līdzvērtīgas studijām augstskolā. Šodien privātā botāniskā dārza īpašnieks daudzpusīgi sadarbojas ar LU botānisko dārzu, Salaspils Nacionālo botānisko dārzu, uztur regulārus sakarus ar nozares speciālistiem ne tikai Latvijā, bet arī visā plašajā pasaulē. TASTY MĀJA DĀRZS CĀLIS VIŅA TŪRISMAGIDS ORĀKULS MANS DRAUGS ZAVE TOBOOK ATVER SKAPI WOMAN ЖУРНАЛ. Bino.lv - Atsauksmes. «Esmu iezemietis! Grobiņā dzimis, audzis, joprojām tepat dzīvoju.

Ko redzēt -

. Divu vīru kopīgas valodas atrašana un abpusēja darba rezultāts vainagojies gan ar pirmā privātā botāniskā dārza izveidi, gan ar Latvijas Dendrologu biedrības nodibināšanu. Tā apjomīgo augu kolekciju un pats sevi uzturu ar nelielo izdienas pensiju un ieņēmumiem, ko ziedojumu veidā gūstu no dārza apmeklētājiem. Noskatīto zemes gabalu Grobiņas vadība Cinovskim tomēr nedevusi, aizbildinoties ar ieplānota sporta laukuma būvi. Tur, kur visu laiku notiek izmēģinājumi, kāda kolekcijas auga aiziešana bojā ir parasta parādība, jo ne jau visiem silto zemju augiem mūsu mitrais piejūras klimats izrādās piemērots. Pirmos centienus rušināties pa zemīti atbalstīja mamma, dārzā ierādīdama dobi, kurā drīkstēju sēt un stādīt visu, kas ienāk prātā. Mani darbības principi ir tādi paši kā valsts botāniskajiem dārziem: augi jāsēj, jāpavairo, jāreģistrē, jāapraksta to attīstība, īpatnības – tiek veikts nopietns zinātnisks darbs. Dārznieks lepojas ar savu skujkoku kolekciju, kurā ir tādi retumi kā Himalaju ciedrs, Japānas širmegle, kuningāmija, Amerikas mamutkoks, metasekvoja, Jaunzēlandes podokarps, mamuta rabarberi un vēl, un vēl. Pēc Cinovska kunga aiziešanas viņsaulē Graudiņam nesavtīgu palīdzību un padomus joprojām sniedz zinātnieka darba turpinātāja Ināra Bondare. Pēc pamatskolas beigšanas aizgāju uz Liepāju mācīties par metālapstrādes speciālistu, taču vēlāk dzīve iegriezās tā, ka kļuvu par milici. gadā «piespēlējis» profesors Raimonds Cinovskis, kādreizējais Salaspils Nacionālā botāniskā dārza dendrofloras laboratorijas vadītājs. Mana aizraušanās ar augu vākšanu ir sākusies pavisam nevainīgi: atrodi kaut ko vēl neredzētu, iesēj vai iestādi un gaidi – būs vai nebūs. Septiņos stāvos Nejaušam ekskursantam atrašanās Ilmāra dārzā pirmajā mirklī var šķist kaut kas līdzīgs ekstremālam piedzīvojumam īstos džungļos. Regulāri saņemu katalogus, no kuriem varu pasūtīt interesējošos augus vai to sēklas, notiek nepārtraukta korespondences apmaiņa. Kad zinātnieks apņēmības pilns savus meklējumus bijis gatavs turpināt tālāk, Graudiņš, saprazdams, ka tādu Dieva dāvanu laist garām būtu liela muļķība, cēlis priekšā sava nelielā dārza platību un piedāvājis varbūtēju sadarbību. Augu pieradināšana ir ilgstošs process, kas prasa pacietību un darbu daudzu gadu garumā.» Apgūts pašmācībā Ar acīmredzamu lepnumu Graudiņš stāsta, ka dendroloģijā un dārzkopībā nepieciešamās zinības galvenokārt apguvis pašmācības ceļā. Par ikvienu dārzā augošo augu dārzniekam savs stāstāmais: no kurienes cēlies, kā iegūts, kā aug. Kāds mazumiņš atlec arī no stādu pārdošanas un konsultācijām. Par biznesu to visu nenosauksi – drīzāk ar likumu atzīts dārzkopja un augu pētnieka dzīvesveids, kas eksistenciāli ļauj izdzīvot un iespēju robežās nedaudz paplašināties. Kā redzat, neesmu ne grāfs, ne firsts, ne vietējais miljonārs, bet man ir privāts botāniskais dārzs.

Kā pavairot zelta zivtiņas | DINO ZOO

. «Pasaules praksē privāti dendroloģiskie dārzi nav nekāds retums, taču tos atļauties var tikai ļoti turīgi cilvēki. «Visu laiku kaut kas iznīkst, kaut kas nāk klāt – par to nav jāšausminās, galu galā dārzs jau nav no gumijas. Pamatīgi iesakņojusies un katru gadu augļus dod paša stādītā ēdamā kastaņa, divi jau ražojoši valrieksti, aug vairākas sakuras, tulpju koks, baltais zīdkoks, dinozauru laikabiedrs ginks, galvīves, toreja, Čīles araukārija, Ķīnas pseidolapegle, daudz rododendru.

Comentarios