Kredīta ātrāka atmaksa, labi vai slikti?

Kredīta devēji mēdz pieprasīt pilnu vai daļēju procentu samaksu par atlikušo maksāšanas periodu, bet tas ir nelikumīgi.. Tāpat kredītdevēji nedrīkst noteikt savā līgumā kādus noteikumus, kas būtu pretēji šim principam. Šāds līgums arī ir nelikumīgs, jo ir pretrunā ar iepriekš minētajiem noteikumiem. Ļoti svarīgi ir pirms līguma parakstīšanas to kārtīgi izlasīt un apvaicāties kredīta devējam par šādām situācijām. Sefinance – kredītu centrs. Šis ir viens no faktoriem, kas ir izšķiroši ietekmējis patērētāja lēmumu noslēgt kreditēšanas līgumu ar kredīta devēju. Ja noslēgtajā līgumā ir punkts par kompensācijas maksu kredītiestādei par kredīta ātrāku samaksu, jums ir tiesības to nemaksāt. Tā ir noteikta ar likumu visiem kredītdevējiem, un to veicot, kredītdevējs nedrīkst pieprasīt kādus papildus procentus. Tādēļ pat ja iespēja, ka nākotnē tiksit pie papildus līdzekļiem, šķiet maza, ir vērts painteresēties par kredīta pirmstermiņa atmaksu, kā arī gluži vienkārši paturēt prātā, ka šāda iespēja ir pieejama. Kredītdevējs nedrīkst prasīt papildus maksu par šo pakalpojumu, izņemot gadījumā, kad pārkreditējaties, prasīt pieņemamu maksu par izdevumiem, kas saistās ar līgumu pārformēšanu u.c.

Kā atmaksāt studiju kredītu? |

.

Efektīvākās kredītu atmaksas metodes - Valmieras Ziņas

. Noteikta daļa kredītu ņēmēju maksā ikmēneša maksājumus un pēc kāda noteikta laika posma ir saņēmuši vai iekrājuši pietiekami lielus finanšu līdzekļus, lai segtu atlikušās izmaksas. Šādos gadījumos kredīta ņēmējs ir tiesīgs maksāt tikai likumā noteiktos procentus. To iespējams darīt arī, ja līgumā nav norādīta vai ir norādīta nepareiza, maldinoša gada procentu likme. Pēc Ministru Kabineta noteikumiem pieprasīt kaut vai daļēju procentu samaksu par atlikušo maksāšanas periodu nav atļauts. Tādi iespējams izvairīties no dažādām komisijas maksām, piemēram, par maksājumu grafika pārtaisīšanu, atbilstoši atlikušajai aizdevuma summai. Ja kredīta ņēmējs jau iepriekš ir paredzējis, ka dažas reizes varēs samaksāt lielāku naudas summu, nekā noteiktais regulārais kredīta maksājums, vai zina, ka varēs nosegt visu atlikušo maksājumu, būtu ieteicams uzzināt, vai par to nebūs papildus samaksa. Kredīta ātrāka atmaksa, labi vai slikti. Kredītiestādes atļauj atmaksāt aizdevumu pirms noteiktā termiņa, bet maksājamo summu katra iestāde dažreiz mēdz noteikt savādāk.

Tomēr gadījumos, kad iegūstat mantojumu, uzvarat loterijā, atrodat apraktu zeltu vai iegūstat būtisku algas paaugstinājumu, kredīta pirmstermiņa atmaksa var būt veids, kā gadu griezumā ietaupīt līdz pat pāris tūkstošiem eiro, kas citkārt būtu jāmaksā procentos. Ja plānojat atmaksāt kredīta summu pirms noteiktā termiņa, par to vismaz mēnesi iepriekš jāinformē kredīta devējs, lai kredīta devējam nebūtu nekādu pretenziju. Ja kredīta devējs pieprasa papildu samaksu, ikvienam kredīta ņēmējam ir tiesības vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā pēc tūlītēja padoma un palīdzības

Comentarios