LNKA(Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija)

. Pēc pilnīgas parādu nomaksas personas vārds no saraksta tiek dzēsts. Ja meklējat iespēju aizņemties, ielūkojieties Kredit.lv sākumlapā, kur pieejams aizdevumu salīdzinātājs. Categories: Jaunumi | Tags: , LNKA, Nebanku kredītdevēju asociācija | Permalink. Atšķirīgais ietekmes apjoms rezultējās lielākos ierobežojumus mikro kredītu devējiem, savukārt komercbankām nekādi papildus ierobežojumi netika piespriesti. LNKA mērķi un uzdevumi Jebkuras organizācijas, t.sk. Vērts pieminēt arī LNKA centienus informēt iedzīvotājus par atbildīgu aizņemšanos. Vairāk informācijas iegūstamas: www.nebankukrediti.lv vai www.dabbler.lv. Cenšoties aizsargāt tirgus daļu, tā vairākkārt ir nākusi klajā ar aicinājumiem, ierobežot nelicencēto kreditoru darbību.

Papildus funkcija, ko LNKA veic ir interneta aizdevēju uzraudzību. To veidošana lielā mērā bija saistīta ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra mudinājumu vērtēt rūpīgāk klientu maksātspēju. Saskaņojot ar visiem kreditoriem, tiek izstrādāts atmaksas grafiks, kas jāizpilda noteiktā laika posmā. Lai arī nebanku kredītu asociācija ir ļoti turīga, tā tomēr nav spējīga pilnībā konkurēt ar komercbanku asociāciju. Abos gadījumos ir jāvēršas LNKA ar iesniegumu, kuru var aizpildīt elektroniski vai LNKA birojā. LNKA(Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija. Iesniegumu veidlapā ir jāatzīmē tie kredītdevēji, no kuru pakalpojumiem persona atsakās, un termiņš, uz kādu persona lēmusi atteikties no šiem pakalpojumiem. Informācijas kampaņas par atbildīgu aizņemšanos nebija pārlieku plašas, taču tās bija redzamas. Uzņēmumi, kas šajā organizācijā neiesaistījās nebija lieli zaudētāji, jo baudīja augļus, ko sasniedza nebanku kredītu asociācija sarunās ar valdību un Saeimu. Iedzīvotāji tika mudināti aizņemties atbildīgāk, bet vai tas sasniedza dzirdīgas ausis nav zināms. Šōbrīd tā ir atkal mainījusi nosaukumu, kļūstot par Latvijas alternatīvo finanšu pakalpojumu asociāciju. Asociācija lūdz atcerēties, ka atbildīgas aizņemšanās pamatprincipi palīdz saglabāt labu kredītvēsturi. Nosaukumi mainās, bet būtība nemainās. Atmaksas problēmu gadījumā LNKA piedāvā pakāpenisku parādu atmaksu, ja parādnieks ir saistījies vismaz ar diviem asociācijas biedriem.

Latvijas nebanku kredītdevēju asociācija | LNKA |

. Organizācijai nenoliedzami bija panākumi, jo tā spēja panākt nozarei daudz izdevīgākus nosacījumus nekā sākotnēji piedāvāja Ekonomikas ministrija. Sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru izveidoti videomateriāli un bukleti latviešu un krievu valodā, kas iepazīstina patērētāju ar atbildīgas aizņemšanās principiem un sniedz palīdzību finanšu grūtībās nonākušiem. Misija – veidot uzticamu, uz ilgtermiņa sadarbību vērstu kreditēšanas praksi, ko pozitīvi novērtētu gan finanšu tirgu uzraugošās institūcijas, gan patērētāji, kuri izmanto nebanku finanšu risinājumus. gadā ar mērķi apvienot Latvijā pārstāvētos nebanku kreditorus. Pēdējo mēnešu laikā organizācijas biedru vidū aizvien aktīvāk tiek reklamēti arī ilgtermiņa kredīti un kredītlīnijas iespējas, kas zināmā mērā padara nebanku aizdevējus progresīvākus un klientiem draudzīgākus. Gadījumos, kad tiesu izpildītāji nosūtījuši debitoram uzaicinājumus pildīt saistības labprātīgi, kreditors lūgs apturēt piedziņas procesu. Ja valsts neveic atbilstošas darbības, lai pasargātu patērētājus, neviens nevar vainot uzņēmējus, kas cenšas nopelnīt. Salīdzinājumam LNKA rīcībā ir vairāki simti miljoni eiro, bet komercbankām ir vairāki miljardi, neskaitot vēl to mātes banku aktīvus. Asociācijā joprojām ir apvienoti uzņēmumi, kas piedāvā aizdot naudu uz īsu termiņu bez bankas starpniecības. LNKA(Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija. Šis aicinājums guva PTAC atbalstu, kā rezultātā arī šaubīgie aizdevēji internetā tika izskausti.

Asociācija aicina PTAC apturēt '' darbību - DELFI

. Soda sankcijas par nenomaksātiem rēķiniem tiks apturētas jau dažu dienu laikā pēc pieteikuma saņemšanas, bet jārēķinās ar to, ka saistību nepildīšanas gadījumā tās var tikt atjaunotas, kā arī atkārtota dokumentu izskatīšana vairs nebūs iespējama. Organizācijas nosaukuma maiņa oficiāli netika skaidrota, taču varam pieļaut, ka tas ir darīts ar vēlmi uzlabot nozares reputāciju. Ja piedziņa ar tiesas lēmumu ir jau iestājusies, asociācija izvērtēs, cik pamatoti ir ļaut parādniekam atmaksāt parādu pakāpeniski. Finanšu lietpratība ir svarīga, lai spētu pieņemt izsvērtus lēmumus. mērķis ir panākt biedru interešu aizsardzību. Viens no spilgtākajiem pārstāvjiem bija tās vadītāja Baiba Fromane, kas vadīja sarunas ar valdību un Saeimu. Taču cilvēks, kam ir radušās finanšu problēmas un kurš apzinās savu pārspīlēto tieksmi aizņemties, var arī pats lūgt sevi iekļaut kredīta izsniegšanai neatļauto personu sarakstā, tādējādi pasargājot sevi no turpmākas neapdomīgas rīcības. Nebanku kredītu asociācijas pašreizējā darbība Savas darbības laikā LNKA apvienoja lielāko daļu no nebanku aizdevējiem, nodrošinot, ka nozare spēj runāt vienā valodā. Kļūdas, kas visbiežāk tiek pieļautas, plānojot budžetu. Labvēlīga parādu atmaksas lēmuma gadījumā parādnieks tiek iekļauts personu sarakstā, kam parādu atmaksas laikā tiek liegta kredītu piešķiršana. Asociācija atbild par savu biedru interešu aizstāvību, kā arī sadarbojas ar valsts un pašvaldības iestādēm nozarei būtiskos jautājumos

Comentarios