Top 7 idejas lieldienu svinībām

Bērni pēc pamošanās dodas tās meklēt. Krupja lēkšanaŠīs rotaļas tradīcijas pirmsākumi meklējami Sibīrijā, kur to iecienījuši izsūtītie latvieši. Spēlētāji pēc starta visi reizē ar koka kūju pa lauku uz priekšu sit ripu. Vecāki/vecvecāki pagalmā zem krūmiem, uz velēnām un citur saslēpj olas. Cūciņas dzīšanaKādā irdenākā vietā pie mājas, pagalmā izrok nelielu bedrīti, kurā cenšas iedzīt no koka izzāģētu nelielu klucīti jeb cūciņu. Ripa Lieldienās simbolizē sauli. Uzvarētājs ir tas, kura ola aizripojusi vistālāk.

Ja šķirtais pāris paspēj savienoties, par saucēju un ķērāju vēlreiz paliek iepriekšējais. Kredīts autogāzes iekārtas uzstādīšanai. Ja gadās nelīdzenumi, bedrītes, olas tur apstājas. Jo augstāks un nelīdzenāks kalniņš, jo interesantāka vērošana. Top 7 idejas lieldienu svinībām. Rotaļas sākumā katrs spēlētājs nostājas pie sava koka. Nenoķertais iet saucēja vietā. Rotaļas iesācējs paņem lakatu, sagriež to un dzenē citus spēlētājus, mēģinādams kādam ar ar lakatu kādam iesist. Šūpošanās simboliski atgādina saules šūpošanos, ar to saistās arī dažādi ticējumi. Vispirms viens otram nostājas pretī. Rotaļas pieskaņu šim pasākumam var piešķirt, atceroties ticējumus: katrs, kurš nonācis šūpolēs, skaļi pārējiem pasaka kādu ar šūpošanos vai Lieldienām vispār saistītu ticējumu. Sietiņos iešanaŠī rotaļa piemērota lielākiem kolektīviem – bērnudārza grupiņām, skolnieku bariņiem. Nedaudz to iekustina un vēro, cik tālu ola ripos. Jaunākie raksti Burtošanas čempionāts Jaunmokās Lieldienu rotaļas aprakstītas arī dažādos vēsturiskos materiālos, tās ir daudzu gadu gaitā pārbaudītas, taču katra diena ir arī īstais laiks arvien jaunām rotaļām un spēlēm. Pārējie stāv ar nūjām pie savām bedrītēm un mēģina cūciņu iedzīt sargātajā bedrītē. Tad otrais paceļ pirmā dibengalu un pārliek to uz to pašu pusi. Pēc nākamā signāla katram veikli jānokļūst pie koka, kur viņš bija spēles sākumā.. Pēc signāla visi dalībnieki izklīst dažādos virzienos.

LMA

. Ja tas izdodas, saucējs ar noķerto nostājas kolonnas priekšā kā jauns pāris. Jāsarūpē speciāla renīte, kuru novieto slīpi. Kuram dzinējs iesit ar lakatu, tas iet viņa vietā un rotaļa turpinās.Atpazīsti kokus!Šī spēle gan der ne tikai Lieldienām un ir izglītojoša. Pirmais noliecas otra priekšā un ar plaukstām saņem otra potītes. Labi, ja iespējams neatkārtoties. Otrais pārliecas pirmajam pāri un ar rokām apņem pirmā dibengalu. Viens spēlētājs nostājas pie bedrītes ar koka nūju – viņš ir cūciņas sargātājs. Spēlētāji pa vienam ripina lejā savu olu. Kimbi - Aizdevums līdz 1 500 €. Rotaļnieki sastājas kolonnā pa pāriem sadevušies rokās. Ja tā notiek, ripinātājs var paņemt savu un izkustināto olu. Ja neizdodas – zaudē savēj, atstājot to nākamajiem ripinātājiem. Augstu šūpotiesTas vairāk ir kā rituāls, bet bērni par to ir sajūsmā. Olu ripināšanaŠai rotaļai jāsagatavojas laikus. Jautra sacensība sanāk, ja vienlaikus vairāki pāri sacenšas, kurš tiks tālāk/ātrāk uz priekšu.  Svetkulaiks.lv , Foto: Veer. Pēc laimīgas olu atrašanas var sākties našķošanās ar tām. Ja kādam spēlētājam izdodas cūciņu iedzīt bedrē, spēle ir uzvarēta.Ripu sišanaŠī ir nedaudz līdzīga rotaļa iepriekšējai. Latvijas nauda pirmās brīvvalsts laikā. Uzvar tas, kurš pirmais ripu pārdzinis pāri noteiktai finiša līnijai pretējās puses galā.Sietiņa dzīšanaŠī ir sena rotaļa, ko latvieši pazīst jau kopš sendienām. Taču katrā mājā, katrā ģimenē ir arī savas tradīcijas, spēles.Olu meklēšanaLielā daļā ģimeņu Lieldienu rīts sākas tieši ar olu meklēšanu. Kurš pēdējais nonāk pie sava koka, tas vada nākamo rotaļu. Top 7 idejas lieldienu svinībām. krediti interneta lv. Lekšana notiek tā, ka pirmais paceļ otra kājas un paliek tās uz priekšu. Katrs dalībnieks tā augstākajā punktā novieto savu krāsoto olu. Katrs nākamais cenšas, lai viņa ola pieripotu pirmajai blakus un to izkustinātu.

Gatavojam Lieldienu dekorus paši: idejas gan slinkajiem.

. Saucējs mēģina vienu no viņiem noķert.

JAUNUMI / Jēkabpils pamatskola

. Īpaši motivēta ir meklēšana, ja starp vārītajām olām ieslēpusies arī kāda šokolādes ola. Var izmantot arī vienkārši dēli vai tamlīdzīgu priekšmetu.

Comentarios