Vai labklājību nosaka tikai ienākumu daudzums?

 /Ayn Rand/          Skolu psihologs Edmunds Vanags Termins “holistic approach”, jeb holistiskā pieeja, radies no grieķu vārda “holos”, kas nozīmē “viss” vai “pilnīgs”. Līdz ar to tagad ir skaidrs, kā paaugstināt sabiedrības labklājību. Vai labklājību nosaka tikai ienākumu daudzums. Kā tiek apgalvots Finanšu ministrijas paskaidrojumos, tad «noteikumu mērķis ir sabiedrības labklājības veicināšana». Holistiskā pieeja ir visaptveroša pieeja, kas apskata klienta jautājumu no visām pusēm. Tas nozīmē, ka procesā nākas arī atgriezties pie jautājumiem, kas gadiem ilgi velkas kā aste līdzi un netiek risināti. Daudzi izmantoja privātos kredītus no draugiem un attālākiem radiniekiem, lai izvairītos no komercbanku pieprasītajām ķīlām un galvojumiem, kā arī lai neiekļūtu ātro kredītu vampīru slazdos. Visu līmeņu problēmas risināšana, jeb dziedināšana notiek nosakot , nevis simptomus vai sekas.Holistiskā pieeja ir stāsts par dzīves veidu. Savukārt ministre priekšvēlēšanu forumos varēs taurēt par izmisīgo cīņu ar ēnu ekonomiku. Pētījums parāda, kā jūtas cilvēki Latvijā, cik laimīgi viņi ir savās ģimenēs. Holistiskā pieeja nosaka klienta aktīvu dalību pašam savos procesos, neatlaidību, ticību sev un drosmi rīkoties citādi, kā ierasts.Piesakies konsultācijai šodien, rīt jau var būt par vēlu…. Patiesībā jaunie noteikumi vairos ātro kredītu firmu īpašnieku labklājību. “Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm” radīta ar mērķi veicināt Latvijas iedzīvotāju laimes sajūtu, jo mēs ticam, ka labklājību nosaka nevis banknotes vai dzīves greznība, bet gan tas, cik laimīgi mēs jūtamies. Tāpēc, redzot, ka daudziem ikdienā ir grūtības veidot un uzturēt ciešas attiecības ar saviem tuvajiem, vēlamies aizsākt plaša mēroga diskusiju sabiedrībā par patiesi svarīgām vērtībām.    Šogad veicām pirmo pētījumu, un sekosim šim rādītājam līdzi gadu garumā un no savas puses dosim praktisku ieguldījumu, lai ar katru gadu arvien vairāk cilvēku varētu teikt, ka jūtas laimīgi. Diemžēl ideāla recepte tā arī netika iegūta. Tie teiks: «Iepūtiet man ļipā!» VID analizēs Danas ReizniecesOzolas sagādātos datus par legāli nodarbinātajiem ar algu nedaudz virs vidējās, bet ēnu ekonomika turpinās rullēt kā līdz šim.

Ielūkosimies Latvijas darba algu statistikā. Tāpēc viens no simptomu izskaidrošanas veidiem ir meklēt “stāstu aiz stāsta”.Katrs cilvēks ir unikāls un katrs pasauli uztver citādi. Tāpat tā ir saskaņa ar apkārtējo vidi, kurā ir jāuzturas. Tā ir klienta dzīves situācija šeit un tagad, ko, iespējams, radījuši nosacījumi tālā vai ne tik senā pagātnē. No tā ir jāsecina, ka Finanšu ministrija ir maldinājusi valdību, apgalvojot - «noteikumu mērķis ir sabiedrības labklājības veicināšana». Katra indivīda pieredzes daudzums un intensitāte ir atšķirīga, tāpat arī reakcijas ir dažādas. Nav jābūt šahistam, lai saprastu, ka pašreizējās ministres vadībā Finanšu ministrijas darbinieki gatavi jebkuru stulbumu, jebkuru idiotismu un pat pilnīgi greizu normu pamatot ar frāzi - «sabiedrības labklājības veicināšana». Taču tas bija tikai līdz šai nedēļai. Tā var turpināt bezgalīgi.Īstermiņa risinājums vs ilgtermņa dzīvesveidsHolistiskā pieeja kā atveseļošanās nosacījums, ir vērsta uz ideju, ka katrs cilvēks pats var uzņemties atbildību par savu labklājību.. Šajā pārliecībā balstīti gan mūsu pakalpojumi, gan saruna ar Latvijas cilvēkiem. Neatrisinātais uzdevums ir atrisināts, un varonīgā finanšu ministre Dana ReiznieceOzola jau šoruden ir jāapbalvo ar Nobela prēmiju ekonomikā. Kā liecina Latvijas Finanšu ministrijas sagatavotā informācija par noteikumiem, kas šonedēļ tika akceptēti valdībā, tad tieši Latvijas Finanšu ministrija ir atradusi pilnīgi inovatīvu veidu, kā veicināt sabiedrības labklājību. Holistiskā veselības pieeja nozīmē vienlīdz līdzsvarotu prātu, ķermeni un garu.

Vai labklājību nosaka tikai ienākumu daudzums? |

. Inga Akmentiņa-Smildziņa, “Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm” vadītāja Laimīgi vecāki un laimīgi bērni – šī skaisti un skaļi skanošā vīzija ir rezultāts, ko organizācija Mammamuntetiem.lv vēlas sasniegt ar savām darbībām un aktivitātēm. Ļoti iespējams, ka finanšu ministre jau ir aizplivinājusies tādos Eiropas varas piramīdas augstumos, ka vienīgā sabiedrība, kuru tā saprot, ir augļotāju klans. Jo laimīgi cilvēki ir augstākais valsts labklājības mērs. Fiziskajām sajūtām vai simptomiem ir cieša saistība ar psiholoģisko, emocionālo, sociālo, garīgo un arī apkārtējās vides stāvokli. Ikviens cilvēks tiek pieņemts tāds, kāds tas ir un uzskatīts par personību, nevis par “diagnozi, “vecumu” vai “ staigājošu problēmu”. Tas vienlīdz attiecas gan uz negatīvām domām, gan postošām emocijām. Vai pensionāriem vajadzētu lūgt finansiālo palīdzību no saviem bērniem?. Tas prasa no cilvēka apņemšanos un izpratni, ka katrs indivīds pats ir atbildīgs par savu labsajūtu, lietu vai notikumu uztveri un savām reakcijām uz tām. Tas nozīmē arī uzvedības stratēģijas maiņu attiecībās ar cilvēkiem. Pat, ja mēs lietojam līdzīgu uzturu, darām vienādus darbus, aizraujamies ar vienādām interesēm un atrodamies vienā vidē, tomēr sajūtas ir pilnīgi dažādas. Katrs no mums ir emocionāla būtne un mēs dažādi sajūtam prieku, skumjas, arī tādas emocijas kā bailes vai traksme, izraisa dažādi notikumi. Mūsu mērķis ir aicināt sabiedrību pārvērtēt  savas prioritātes un ar praktiskiem padomiem un idejām rosināt veltīt vairāk laika saviem tuvākajiem, tādējādi vairojot prieku un labās emocijas ikdienā. Izdevīgākie bezprocentu ātrie kredīti. , respektīvi, tas sāpju vai citu problēmu veidā reaģē uz jebkuru disbalansu. Danas ReizniecesOzolas recepte ir ļoti vienkārša. Vienīgais, kā pietrūkst, lai šādus noteikumus drastiski vērstu pret sabiedrību, - jāpanāk, lai VID vadības krēslā nonāktu kāds kārtējais riepu dedzinātājs, kas smacēs sabiedrības vairākumu, lai izdabātu šīs zemes biznesa vampīriem. Kādam ir auksti, bet kādam ir karsti.

Vai labklājību nosaka tikai ienākumu daudzums? -

. Te - iniciatīvas mājvietā ciešā sadarbībā ar ģimenes labklājības ekspertiem piedāvāsim padomus, praktiskus risinājumus un aizraujošas aktivitātes kā vairot saprašanos ģimenē un vairāk laika pavadīt kopā, lai mēs katrs un mūsu ģimenes kļūtu vēl laimīgākas. Ieviešot un izkopjot stipras ģimenes tradīcijas, mēs varam būt patiesi laimīgi savā ģimenē un valstī, kurā dzīvojam. Sāksim!” Marija Ābeltiņa, psiholoģe, krīzes centra “Skalbes” vadītāja Learn to value yourself, which means: fight for your happiness.

Finanšu ministrija – ātro kredītu lobijs? - Viedokļi -

. Vai labklājību nosaka tikai ienākumu daudzums. Kā izvēlēties izdevīgāko kredītkarti.

Skolēnu brīvlaiks: Kā parūpēties, lai bērna vasara.

. Protams, ir vēl viena ļaužu grupa, kuri ātri tiks izskaitļoti, - privāto kredītu ņēmēji un privāto kredītu devēji draugiem un tuviem radiniekiem. Kādam attiecīga skaņa ir melodija, bet kādam neciešams troksnis. Pirmais nozīmīgais iniciatīvas darbs ir unikāla mērījuma - Amigo laimes indeksa izveide

Comentarios